Scholarship Winners 2017

COLLEGE AWARDS

Samuel L. Correnti Scholarship

Wright Harvey, Oboe
First Place
Wyomissing JHS/HS, Grade 12
Parents: Paul & Sara Harvey
Teacher: Kim Webster

Alexandra Vargas, Alto Saxophone
Second Place
Reading HS, Grade 12
Parents: Juan & Maria Vargas
Teacher: Timothy Gross

Ruth & Spencer Overholser Orchestral String Scholarship
Sarah Buzalewski, Violin
First Place
Oley Valley HS, Grade 12
Parents: Michael & Karen Buzalewski
Teacher: Maraget Hey

Elaine Bausher Post Scholarship

Sarah Buzalewski, Violin
First Place
Oley Valley HS, Grade 12
Parents: Michael & Karen Buzalewski
Teacher: Maraget Hey

Eion Lyons, Bass
Second Place
Oley Valley HS, Grade 12
Parent: Stacy Lyons
Teacher: Anne Peterson

Jeremy Earnest, Voice
Third Place
Berks Catholic HS, Grade 12
Parents: Raji & Joseph Earnest
Teacher: Sandra Sittler

Kathryn I. Schiffner Scholarship

Christina Flamporis, Voice
Award Recipient
Exeter SHS, Grade 12
Parents: Stavros & Robin Flamporis
Teacher: Maria Damore

Helen Smith RMTA Scholarship

Jeremy Earnest, Piano
Award Recipient
Berks Catholic HS, Grade 12
Parents: Raji & Joseph Earnest
Teacher: Annette Freeze

Charlotte B. Wicklein Scholarship

Alexandra Vargas, Alto Saxophone
Award Recipient
Reading HS, Grade 12
Parents: Juan & Maria Vargas
Teacher: Timothy Gross

ATONEMENT BACH SCHOLARSHIP

Marlin Thomas, Tuba
First Place
Governor Mifflin HS, Grade 11
Parents: Sharon & Anthony Thomas
Teacher: Steve Holgate

David Helmer, Voice
Second Place (tie)
Boyertown HS, Grade 11
Parents: Bill & Wendy Helmer
Teacher: Tamara Black

Sashank Sridhar, Piano
Second Place (tie)
Wilson HS, Grade 10
Parents: Gopalan & Vidya Sridhar
Teacher: Marty Mellinger

Matthew Rodriguez, Guitar
Fourth Place
I-Lead Charter School, Grade 12
Parents: Oscar & Elba Rodriguez
Teacher: Linda Breyer

Sierra Posey, Voice
Fifth Place
Exeter SHS, Grade 11
Parents: Alex & Kim Posey
Teacher: Sandra Sittler

Paige Yorgey, Voice
Sixth Place
21st Century Cyber School, Grade 12
Parents: Andrew & Kimberly Yorgey
Teacher: Dr. Yvonne Robinson

BRASS AWARDS

THOMAS W. & EDNA GARRETT BALKCOM BRASS SCHOLARSHIP

Elena Nygard, Trumpet
First Place
Homeschool / Kutztown Elementary, Grade 5
Parents: Kris & Sarah Nygard
Teacher: Kris Nygard

Jake Justeson, Trumpet
Second Place
Brandywine Heights MS, Grade 6
Parents: Jeremy & Kim Justeson
Teacher: Kris Nygard

HENRY A. & ELIZABETH GASS BRASS SCHOLARSHIP

Brandon Kunder, Trumpet
First Place
Conrad Weiser HS, Grade 10
Parent: Kathleen Kunder
Teacher: Neal Lutz

Ryan Szymczyk, Euphonium
Second Place
Schuylkill Valley MS, Grade 8
Parents: Przemyslaw & Lisa Szymczyk
Teacher: John Metcalf

Casey Lynn Dewald, Trumpet
Third Place
Fleetwood MS, Grade 7
Parent: Heather Dewald
Teacher: Kris Nygard

LEWIS “SKIP” NORCOTT HS BRASS SCHOLARSHIP

Marlin Thomas, Tuba
First Place
Governor Mifflin HS, Grade 11
Parents: Sharon & Anthony Thomas
Teacher: Steve Holgate

Evan Nygard, Trombone
Second Place
Homeschool / Kutztown HS, Grade 10
Parents: Kris & Sarah Nygard
Teacher: Sarah Nygard

WYOMISSING FOUNDATION MS BRASS SCHOLARSHIP

Isaiah Nygard, Tuba
Award Recipient
Homeschool / Kutztown HS, Grade 8
Parents: Kris & Sarah Nygard
Teacher: Charles Ebersole

Daniel Trout, Jr., Trombone
Award Recipient
Boyertown HS, Grade 11
Parents: Daniel Trout, Sr, & Sami Jo Trout
Teacher: Brian Langdon

PERCUSSION AWARDS

Joel Evans, Percussion
First Place
Muhlenberg High School, Grade 10
Parents: John & Cyndi Evans
Teacher: Frank Kumor

Maria Marmarou, Percussion
Second Place
Kutztown HS, Grade 11
Parents: Stavros & Zoe Marmarou
Teacher: Willis Rapp

PIANO & ORGAN AWARDS

BRUCE B. BENGTSON KEYBOARD & ORGAN SCHOLARSHIP
GRADES 9-10 

Sashank Sridhar, Piano
First Place
Wilson HS, Grade 10
Parents: Gopalan & Vidya Sridhar
Teacher: Marty Mellinger

Daniel Lantz, Piano
Second Place
Reading Int. HS, Grade 9
Parents: Ivan & Lois Lantz
Teacher: James Neher

Benjamin Chen, Piano
Third Place
Wyomissing J-S HS, Grade 10
Parents: Yi Lu & Kenny Chen
Teacher: Danny Coldren

Vittoria D’Addesi, Piano
Honorable Mention
Wyomissing J-S HS, Grade 10
Parents: Carla & Leonard D’Addesi
Teacher: Janet Conover

Nicole Stump, Piano
Honorable Mention
Oley Valley HS, Grade 10
Parents: Michael & Dawn Stump
Teacher: Kathleen Herber

Ryan Tuckman, Piano
Honorable Mention
Wilson HS, Grade 10
Parents: Maria & Alan Tuckman
Teacher: Kathy Kiefer

BRUCE B. BENGTSON KEYBOARD & ORGAN SCHOLARSHIP
GRADES 11-12

Jeremy Earnest, Piano
First Place
Berks Catholic HS, Grade 12
Parents: Raji & Joseph Earnest
Teacher: Annette Freeze

Laura Leinbach, Piano
Second Place
Homeschool, Grade 11
Parents: Philip & Carrie Leinbach
Teacher: Margaret Hey

Erin Ahart, Piano
Third Place
Boyertown HS, Grade 11
Parents: Dori & Greg Ahart
Teacher: Jennifer Smith

Alexia Forsythe, Piano
Honorable Mention
21st Century Cyber Charter School, Grade 11
Parents: Heather & Clinton Forsythe
Teacher: James Neher

Elise Kohler, Piano
Honorable Mention
Exeter SHS, Grade 11
Parents: James & Stephanie Kohler
Teacher: Millie Eben

WILLIAM G. & REBECCA GASS BUTLER ACCOMPANIST FUND

Jacqueline Wilson, Piano
Award Recipient
Exeter SHS, Grade 10
Parents: Victoria & James Wilson
Teacher: Millie Eben

THOMAS W. & MARION CHRISTMAN BALKCOM SCHOLARSHIP
GRADES 1-3

Lawrence Zeng, Piano
First Place
Green Valley Elementary (Wilson), Grade 3
Parents: Qi Zeng & Ming Jin
Teacher: Maria Asteriadou

Julia Xie, Piano
Second Place
Spring Ridge Elementary (Wilson), Grade 1
Parents: Yun Huang & Qinghua Xie
Teacher: Millie Eben

Anya Medianick, Piano
Third Place (tie)
Brecknock Elementary (Gov. Mifflin), Grade 2
Parents: Ann & Tim Medianick
Teacher: Kathryn Uhler

Zachary Sweigart, Piano
Third Place (tie)
Conrad Weiser Elementary, Grade 3
Parents: Michael & Sheila Sweigart
Teacher: Janet Conover

Ian Miller, Piano
Honorable Mention
Green Valley Elementary (Wilson), Grade 2
Parents: Pam & Derek Miller
Teacher: Lisa Gantner

THOMAS W. & MARION CHRISTMAN BALKCOM SCHOLARSHIP
GRADES 4-6

Jenny Xiao, Piano
First Place
Green Valley Elementary (Wilson), Grade 4
Parents: Allan Xiao & Maggie Luo
Teacher: Dorinne Bilger

Derek Wang, Piano
Second Place
Green Valley Elementary (Wilson), Grade 5
Parents: Jiang Wang & Di You
Teacher: Millie Eben

An Tran, Piano
Third Place
Cornwall Terrace Elementary (Wilson), Grade 4
Parents: Huy Tran & Van Trinh
Teacher: Millie Eben

Suvrat Agrawal, Piano
Honorable Mention
Wilson Southern MS, Grade 6
Parents: Devendra & Tripti Agrawal
Teacher: Kathy Kiefer

Daniel Huang, Piano
Honorable Mention
Veritas Academy, Grade 4
Parents: Luling Chen & Minghuei Huang
Teacher: Kathy Kiefer

Nadia Medianick, Piano
Honorable Mention
Brecknock Elementary (Gov. Mifflin), Grade 4
Parents: Ann & Tim Medianick
Teacher: James Neher

Aditya Nayak, Piano
Honorable Mention
Green Valley Elementary (Wilson), Grade 4
Parents: Prakash & Roopa Nayak
Teacher: Millie Eben

Jodie Xie, Piano
Honorable Mention
Wilson West MS, Grade 6
Parents: Yun Huang & Qinghua Xie
Teacher: Millie Eben

D’ADDESSI FAMILY HOMESCHOOL SCHOLARSHIP

Elena Nygard, Piano
Piano Recipient
Homeschool / Kutztown Elementary, Grade 5
Parents: Kris & Sarah Nygard
Teacher: Linda Ebersole

LEE G. & MARIAN KACHEL ORGAN SCHOLARSHIP

Sarah Woronko, Organ
Award Recipient
Wilson HS, Grade 11
Parents: Thomas & Christine Woronko
Teacher: Allen Artz

ROBERT R. KREITZ – MARK A. HORNBERGER PIANO SCHOLARSHIP
GRADES 5-6

Annie Gao, Piano
First Place
Schuylkill Valley MS, Grade 5
Parents: Xue Z Zhang & Bin Gao
Teacher: Kathy Kiefer

Giulia D’Addesi, Piano
Second Place (tie)
Homeschool, Grade 6
Parents: Carla & Leonard D’Addesi
Teacher: Janet Conover

Emily Gao, Piano
Second Place (tie)
Schuylkill Valley MS, Grade 6
Parents: Xue Z Zhang & Bin Gao
Teacher: Kathy Kiefer

Ryan High, Piano
Honorable Mention
Cornwall Terrace Elementary (Wilson), Grade 5
Parents: Christopher & Bobbi-Jo High
Teacher: Holly Altenderfer

ROBERT R. KREITZ – MARK A. HORNBERGER PIANO SCHOLARSHIP
GRADES 7-8

Nathan Tam, Piano
First Place
Homeschool, Grade 7
Parent: Timothy Tam
Teacher: James Neher

Candy Lam, Piano
Second Place
Wilson Southern MS, Grade 8
Parents: Pui Lam & Kam Lam
Teacher: Kathy Kiefer

Isabella D’Addesi, Piano
Third Place
Wyomissing JHS/HS, Grade 8
Parents: Carla & Leonard D’Addesi
Teacher: Janet Conover

Philip Kershner III, Piano
Honorable Mention
Boyertown JH West, Grade 8
Parents: Phil & Marie Kershner
Teacher: Jennifer Smith

READING CHAPTER, AMERICAN GUILD OF ORGANISTS SCHOLARSHIP

Kelsey Richmond, Organ
Award Recipient
Fleetwood MS, Grade 8
Parents: Gary & Stacia Richmond
Teacher: Kimberly Ayrton

RUNYEON PIANO SCHOLARSHIP ACCOMPANIST AWARD

Abigail Bashore, Piano
Accompanist Award, Award Recipient
Homeschool, Grade 8
Parents: Larry & Yongmee Bashore
Teacher: Dr. Xun Pan

RUNYEON PIANO SCHOLARSHIP SOLO AWARD

Colby Snyder, Piano
Solo Performance, First Place
Wilson West MS, Grade 7
Parents: Alan & Dawn Snyder
Teacher: Chris Chandler

Anna Gutzler, Piano
Solo Performance, Second Place
Wilson West MS, Grade 8
Parents: Kent & Rachel Gutzler
Teacher: Millie Eben

ANN SOUDERS PIANO FUND 

Jerrett Zeng, Piano
First Place
Wilson West MS, Grade 8
Parents: Qi Zeng & Ming Jin
Teacher: Maria Asteriadou

Isaiah Nygard, Piano
Second Place
Homeschool / Kutztown HS, Grade 8
Parents: Kris & Sarah Nygard
Teacher: Linda Ebersole and Marty Mellinger

Krishna Nayak, Piano
Third Place
Wilson HS, Grade 9
Parents: Prakash & Roopa Nayak
Teacher: Millie Eben

Sanchita Bhusari, Piano
Honorable Mention
Wilson West MS, Grade 8
Parents: Anant & Sampada Bhusari
Teacher: Holly Altenderfer

Grace Nicholas, Piano
Honorable Mention
Conrad Weiser HS, Grade 9
Parents: Kathy & John Nicholas
Teacher: James Neher

Rebekah Salti, Piano
Honorable Mention
Homeschool, Grade 8
Parents: Anthony & Ana Salti
Teacher: Dorinne Bilger

Amaya Shah, Piano
Honorable Mention
Wilson West MS, Grade 8
Parents: Neha Majmudar & Kartik Shah
Teacher: Holly Altenderfer

STRING & HARP AWARDS

AYNARDI FAMILY CLASSICAL GUITAR SCHOLARSHIP

Trey Windsor, Guitar
Award Recipient (Grades 7-9)
High Point Baptist Academy, Grade 8
Parents: Mike & Nicole Windsor
Teacher: Linda Breyer

Ellie Lanz, Guitar
Award Recipient (Grades 10-12)
High Point Baptist Academy, Grade 10
Parents: Dwayne & Karin Lanz
Teacher: Linda Breyer

PETER J. BRYE CELLO & HARP AWARD

Brannon Rovins, Cello
First Place
Exeter SHS, Grade 9
Parents: Donna & Scot Rovins
Teacher: Brian Mishler

Jarret Patton, Cello
Second Place
Exeter JHS, Grade 7
Parents: Jarret & Damary Patton
Teacher: Brian Mishler

D’ADDESSI FAMILY HOMESCHOOL SCHOLARSHIP

Emma Iuliano, Violin
String Recipient
Homeschool, Grade 4
Parents: Clara & Steven Iuliano
Teacher: Linda Fiore

KATHERINE N. QUARTNER – RITA QUARTNER HERMAN STRING SCHOLARSHIP
GRADES 1-3

Lawrence Zeng, Violin
First Place
Green Valley Elementary (Wilson), Grade 3
Parents: Qi Zeng & Ming Jin
Teacher: Crystal Kowalski

Sophia Ayrton, Violin
Second Place
Andrew Maier Elementary (Fleetwood), Grade 1
Parents: James & Kimberly Ayrton
Teacher: Crystal Kowalski

KATHERINE N. QUARTNER – RITA QUARTNER HERMAN STRING SCHOLARSHIP

GRADES 4-6

Jenny Xiao, Violin
First Place
Green Valley Elementary (Wilson), Grade 4
Parents: Allan Xiao & Maggie Luo
Teacher: Crystal Kowalski

Maisy Funk, Violin
Second Place
United Friends School, Grade 5
Parents: Dena Lebo-Funk & Dave Funk
Teacher: JoAnna Basta

Daniel Huang, Violin
Third Place
Veritas Academy, Grade 4
Parents: Luling Chen & Minghuei Huang
Teacher: Joanne Watts

Lauren Grabosky, Violin
Honorable Mention
Conrad Weiser East, Grade 4
Parents: Mike & Elly Grabosky
Teacher: Barbara Lanza

Evelyn Nguyen, Violin
Honorable Mention
St. Catherine of Siena, Grade 6
Parents: Romario & Khanh Nguyen
Teacher: Sue McDevitt

KATHERINE N. QUARTNER – RITA QUARTNER HERMAN STRING SCHOLARSHIP
GRADES 7-9

Danny Bishop, Cello
First Place
Exeter JHS, Grade 8
Parents: Steve & Mary Bishop
Teacher: Priscilla Lee

Cormick Costello, Bass
Second Place
Governor Mifflin MS, Grade 8
Parents: Joey Flamm Costello & Chris Costello
Teacher: Paul “Skip” Moyer

Ryujin Jensen, Violin
Third Place
Kutztown MS, Grade 8
Parents: Robert Jensen & Hajime Yukawa
Teacher: Rosalie Keddington

Avery Millisock, Viola
Honorable Mention
Fleetwood HS, Grade 9
Parents: Heidi & James Millisock
Teacher: Sarah Shuey

Jerrett Zeng, Violin
Honorable Mention
Wilson West MS, Grade 8
Parents: Qi Zeng & Ming Jin
Teacher: Margaret Hey

Rebekah Salti, Violin
Honorable Mention
Homeschool, Grade 8
Parents: Anthony & Ana Salti
Teacher: Margaret Hey

KATHERINE N. QUARTNER – RITA QUARTNER HERMAN STRING SCHOLARSHIP
GRADES 10-12

Max Solensky, Cello
First Place
Homeschool, Grade 11
Parents: John & Bonnie Solensky
Teacher: Jan Dixon

Maia Ohlinger, Violin
Second Place
Reading HS, Grade 11
Parents: Matthew & Marlena Ohlinger
Teacher: Brad Richards

Sarah Buzalewski, Violin
Third Place
Oley Valley HS, Grade 12
Parents: Michael & Karen Buzalewski
Teacher: Margaret Hey

Michelle Quaglia, Violin
Honorable Mention
Exeter SHS, Grade 10
Parents: Michael & Stacey Quaglia
Teacher: Brad Richards

Michelle Wang, Violin
Honorable Mention
Exeter SHS, Grade 10
Parent: Katie Ma
Teacher: Todd Sullivan

THOMAS B. SOUDERS STRING SCHOLARSHIP

Sophia DeLong, Violin
First Place
Wilson West MS, Grade 7
Parents: Eric & Danielle DeLong
Teacher: Richard Amoroso

Reid Simmons, Violin
Second Place
Twin Valley HS, Grade 9
Parents: William & Barbara Simmons
Teacher: Barbara Lanza

WOODWIND AWARDS

DAVID BILGER WOODWIND SCHOLARSHIP

Wright Harvey, Oboe
First Place (tie)
Wyomissing JHS/SH, Grade 12
Parents: Paul & Sara Harvey
Teacher: Kim Webster

Alexandra Vargas, Alto Saxophone
First Place (tie)
Reading HS, Grade 12
Parents: Juan & Maria Vargas
Teacher: Timothy Gross

Sashank Sridhar, Tenor Saxophone
Third Place
Wilson HS, Grade 10
Parents: Gopalan & Vidya Sridhar
Teacher: Mike Eben

Matthew Bowers, Clarinet
Honorable Mention
Governor Mifflin HS, Grade 12
Parents: Alice & Jack Bowers
Teacher: Ann Cusano

Benjamin Muir, Alto Saxophone
Honorable Mention
Oley Valley HS, Grade 11
Parents: Robert & Lynne Muir
Teacher: Chris Heslop

Bryn Werley, Flute
Honorable Mention
Conrad Weiser HS, Grade 10
Parents: Troy & Karen Werley
Teacher: Donnasue Thompson

ANN CUSANO/KIM WEBSTER DOUBLE REED SCHOLARSHIP
GRADES 7-9

Victoria Radcliffe, Oboe
First Place
Conrad Weiser MS, Grade 8
Parents: David & Ruth Radcliffe
Teacher: Kim Webster

Tedd Stabolepszy, Bassoon
Second Place
Governor Mifflin MS, Grade 7
Parents: Jeff & Kristin Stabolepszy
Teacher: Ann Cusano

ANN CUSANO/KIM WEBSTER DOUBLE REED SCHOLARSHIP
GRADES 10-11

Sarah Woronko, English horn
First Place
Wilson HS, Grade 11
Parents: Thomas & Christine Woronko
Teacher: Kim Webster

Kamil Karpiak, Oboe
Second Place
Daniel Boone HS, Grade 10
Parents: Piotr Karpiak & Katarzyna Lesniak-Karpiak
Teacher: Terence Belzer

THOMAS W. & EDNA GARRETT BALKCOM WOODWIND SCHOLARSHIP

Kristy Day, Flute
First Place
Daniel Boone Elementary, Grade 5
Parents: Keith & Gerry Day
Teacher: Anne Weiser

Ella Hurter, Flute
Second Place
Boyertown Elementary, Grade 5
Parents: Christopher & Amy Hurter
Teacher: Anne Weiser

Jay Schoenen, Oboe
Third Place
Gov. Mifflin Intermediate, Grade 6
Parents: Robert & Kathy Schoenen
Teacher: Kim Webster

WORK FAMILY WOODWIND FUND

Eliza Karpiak, Flute
First Place
Daniel Boone MS, Grade 8
Parents: Piotr Karpiak & Katarzyna Lesniak-Karpiak
Teacher: Lynne Cooksey

Joyce Chan, Flute
Second Place
St. Catherine of Siena, Grade 7
Parents: Jin Yu Wang & Willy Chan
Teacher: Anne Weiser

Sara Gibney, Flute
Third Place
Exeter JHS, Grade 8
Parents: Mary Ann & David Gibney
Teacher: Robin Lilarose

Rachel Grayek, Oboe
Honorable Mention
Fleetwood MS, Grade 8
Parents: Becky & Jesse Grayek
Teacher: Kim Webster

Anna Gutzler, Alto Saxophone
Honorable Mention
Wilson West MS, Grade 8
Parents: Kent & Rachel Gutzler
Teacher: Mike Eben

Zoe Peterson, Flute
Honorable Mention
Wilson West MS, Grade 8
Parents: Tory & Tracy Peterson
Teacher: Robin Lilarose

Kylie Sanders, Flute
Honorable Mention
Oley Valley MS, Grade 7
Parents: Andrea & Ryan Sanders
Teacher: Cynthia Miller-Aungst

Jocelyn Slobodin, Flute
Honorable Mention
Daniel Boone HS, Grade 9
Parents: Matthew & Anita Slobodin
Teacher: Jill Haley

Colby Snyder, Alto Saxophone
Honorable Mention
Wilson West MS, Grade 7
Parents: Alan & Dawn Snyder
Teacher: Mike Eben

INSTRUMENT AWARDS

Reading Musical Foundation has a generous instrument award program available to students of certain instruments. Details about each instrument will be sent to the individual student.

 

Ownership of Yamaha Piccolo or Use of Powell Sonare Flute

Eliza Karpiak, Flute
First Place
Daniel Boone MS, Grade 8
Parents: Piotr Karpiak & Katarzyna Lesniak-Karpiak
Teacher: Lynne Cooksey

Use of a Yamaha YCL-450 Clarinet

Natalie Ernst
Governor Mifflin HS, Grade 11|
Parents: Thomas & Barbara Ernst
Teacher: Ann Cusano

Use of a Moosman 8A Bassoon

Kaelin Walton
Governor Mifflin HS, Grade 10
Parents: James & Laura Walton
Teacher: Ann Cusano

VOICE AWARDS


HOLLY ALTENDERFER – NANCY VOIGT MS VOICE SCHOLARSHIP

Molly Nemirow, Voice
Award Recipient
Exeter JHS, Grade 8
Parents: Mark & Geri Nemirow
Teacher: Holly Altenderfer

Emma Stapley, Voice
Award Recipient
Exeter SHS, Grade 9
Parents: Sarah & Jonathan Stapley
Teacher: Sandra Sittler

Juliet Beals, Voice
Honorable Mention
Fleetwood MS, Grade 8
Parents: Regina Beals
Teacher: Maria Damore

Bryn Underwood, Voice
Honorable Mention
Wilson HS, Grade 9
Parents: Bill & Kim Underwood
Teacher: Carolann Schneiderhan

ISABEL W. SONDHEIM MEMORIAL SCHOLARSHIP

Christopher Gleason, Voice
College Award
Catholic University of America, Sophomore
Parent: Marsha Gleason
Teacher: Ariana Zuckerman

Jocelyn Shank, Voice
First Place
Daniel Boone HS, Grade 10
Parents: Aimee & Greg Shank
Teacher: Julie Eurillo

David Helmer, Voice
Second Place
Boyertown HS, Grade 11
Parents: Bill & Wendy Helmer
Teacher: Tamara Black

Kristen Suruskie, Voice
Third Place
Exeter SHS, Grade 11
Parents: Patti & Brad Suruskie
Teacher: Sandra Sittler

Christina Flamporis, Voice
Honorable Mention
Exeter SHS, Grade 12
Parents: Stavros & Robin Flamporis
Teacher: Maria Damore

Matthew Kidd, Voice
Honorable Mention
Wilson HS, Grade 10
Parents: Walter & Mary Kidd
Teacher: Peter Sunderman